Tecar elektriravi seadmetest on abi saanud mitmed Eesti sporditipud nagu Kelly Sildaru, Kaia Kanepi, Gerd Kanter, Magnus Kirt, Rasmus Mägi, Janek Õiglane, Roman Fosti, Kalev Cramo korvpallurid jpt. Tegemist on füsioteraapias ja rehabilitatsioonis laialdaselt kasutatava uuendusliku tehnoloogiaga, mida on põhjalikult testitud spordimaailma kõrgeimal tasemel.
Terav valu, krooniline osteoartikulaarne ja lihaspatoloogia, väsimus ning stress – Tecar on tööriist, mis lahendab kõik need probleemid paremini kui teised seadmed. Tecar kiirendab kordades keha taastumist treeningutest ning vigastustest, võitleb stressi, väsimuse ja vananemisega ning parandab une kvaliteeti ja üldist elukvaliteeti.
Tavalistes tingimustes on organismi heaolutunne seotud bioloogiliste tegurite ja komponentide tasakaaluga, mida me tajume kui “normaalsust”. N-ö normaalset seisundit seostatakse näiteks valu puudumise, üldise heaolu tunde, jõu, vastupidavuse, kiiruse ja liikumise koordinatsiooniga. Kui see tasakaal muutub, näiteks füüsilise jõupingutuse, trauma või põletiku tõttu, käivitab keha oma looduslikud enesetaastamise protsessid. Tecar stimuleerib ja kiirendab neidsamu looduslikke protsesse. Tecar toimib eelkõige temperatuuri ning kontrollitava verevoolu stimulatsiooni abil.
Tecari eduloo üheks näiteks on maailma kõigi aegade parima sprinteri Usain Bolti ülikiire paranemine tagareie rebendist enne Rio de Janeiro olümpiamänge. Jamaikalane vigastas 2016. aastal tagareit 2. juulil ning postitas juba tund aega hiljem sotsiaalmeediasse konto, kus paranemisprotsessi oli Tecari abil juba alustatud. 13. augustil jooksis Bolt juba Rio de Janeiro olümpiamängude eeljooksus ning päev hiljem poolfinaalis ning finaalis (kuldmedal tulemusega 9,81). Mõned päevad hiljem noppis jamaikalane kulla ka 200m jooksus ning 4x100m teatejooksus.
Sajad professionaalsete spordimeeskondade meditsiinitöötajad kasutavad Tecarit, et maksimeerida oma sportlaste jõudlust ja kiirendada taastumist. Tecari tööviis ei piirdu ainult spordimeditsiinis kasutamisega. Tänapäeval kasutatakse seadet ka konservatiivses ravis, operatsioonijärgses rehabilitatsioonis ja erinevate haiguste ja stressiga seotud vaevuste ravimisel.
Mitmete teaduslike uuringute poolt tõestatud tecar teraapia säästab palju aega taastamaks keha normaalne seisund pärast füüsilist pingutust või vigastust.
Tänu kiirusele, millega Tecar meetod saavutab tulemusi, ja asjaolu, et patsiendid saavad ohutult teha mitmeid seansse lühikese aja jooksul, isegi mitu tükki päevas, on aidanud teraapia kulu vähendada, muutes selle eelised kättesaadavaks ka avalikkusele. On kindlaks tehtud, et kolm tecar teraapia korda annab sama efekti, mis kaheksa tavalist massaažiseanssi. Lihaste n-ö normaalse olukorra taastamine võimalikult kiiresti annab tippsportlastele suure eelise konkurentide ees ning harrastajatel aitab parandada elukvaliteeti ja enesetunnet.